Hakkımda

Merhaba! Ben bir serbest çevirmenim ve aynı zamanda bir kimyagerim.

İngilizceden Türkçeye medikal, teknik ve bilimsel tercümelerde uzmanım. Özellikle ilaçlar ve kimyasallar hakkındaki çevirilerde +10 senelik bir deneyime sahibim. 

Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü'nden bölüm ikincisi olarak mezun oldum. 

İlaç endüstrisindeki firmalarda Uluslararası Pazarlar Ruhsatlandırma Uzmanı olarak görev yaptım.

İngilizceden Türkçeye çevirilerim için ALTA Language Services Inc./ABD tarafından yürütülen bağımsız bir sınavda ALTA 12 (ILR 4+) puanını elde ettim. Bu puanı elde eden bir çevirmen şu niteliklere sahiptir:

ALTA 12 : Aday, hedef dilde yazılmışcasına okunan net ve gerçekte hatasız bir çeviri üretebilmektedir. Çeviri akıcıdır ve kaynak metnin nüanslarını korumaktadır. (Bkz: https://www.altalang.com/language-testing/protocols/) 

 

"Translators Without Borders" ve "TED" gibi kuruluşlar için gönüllü olarak çeviri yapıyorum. Çeviri yapmayı seviyorum ve uzmanlaştığım alanda insanlara yardımcı olabilmek benim için son derece kıymetli.

Sahip olduğum kimya bilgimi ve çevirmenlik tecrübemi bir araya getirerek zamanında ve hatasız çeviriler teslim etme gayretindeyim. Bu nedenle çeviri hizmeti sunduğum müşterilerimin yorumları benim için çok önemli. Hizmet verdiğim kişilerin ve firmaların bana gönderdiği yorumlardan birkaçını Ana Sayfa'da görebilirsiniz.

Zamanında yetişmesi gereken teknik projelerinizde size yardımcı olabilecek kimya alt yapısına sahip İngilizceden Türkçeye deneyimli bir serbest çevirmene ihtiyacınız varsa, lütfen benimle iletişime geçin.